×

KLİNİĞİNİZ NERDE? TARİFİ?

Kliniğimiz, şehir merkezinde bulunan Gebze Stadyum (Alaettin Kurt Stadyumu) girişinin karşısındadır. Merkez Hastanesinden, Yüzyıl Hastanesine yada MedikalParka gidildiğinde kullanılan ana cadde (Yeni Bağdat Caddesi) üzerindedir. Bu cadde üzerinde bulunan Çetin Boyanın hemen üstünde 1.kattadır. Yine bu cadde üzerinde bulunan Mondi’nin 3 bina ötesindedir. Tabelada “DİŞ HEKİMİ AYŞEGÜL ÖZTÜRK” yazmaktadır.

MUAYENE VE RÖNTGEN FİLM ÜCRETSİZ Mİ?

Evet, ücretsizdir.

RANDEVU NASIL ALABİLİRİZ?

0 262 641 94 62 ve 0 505 402 41 41 numaralarını arayarak hafta ici ve cumartesi günü 09:00-18:30 arası randevu alabilirsiniz.

KLİNİĞİNİZDEKİ TEDAVİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Tedavi ücretleri, dişlerin durumuna ve yapılacak tedavilere göre değişiklik göstermektedir. Kliniğimize gelmeniz durumunda, tedavi ücretleriyle ilgili ücretsiz detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÇOCUKLARIN TEDAVİLERİNİ YAPIYOR MUSUNUZ?

Kliniğimizde çocuklarında (çok özel durumlar hariç) tedavilerini yapmaktayız. 4-16 yaş arası birçok çocuk hastamız bulunmaktadır.

Diş taşlarını temizletmek zararlı mıdır?

Diş taşları, diş temizliğinin iyi yapılamadığı yerlerde biriken bakteri plağının, tükürük mineralleriyle birleşip sertleşmesiyle meydana gelen yapılardır. Diş taşlarının direkt olarak diş veya dişetine zararı yoktur ancak plak birikimine sebep olduğu için diş ve dişetlerini tehdit eder. Bu yuzden mutlaka temizlenmelidirler. Diş taşı temizliğinin herhangi bir zararı yoktur aksine dişeti sağlığı için kesinlikle yapılması gereken bir işlemdir.

Detaylar için

Hamilelik döneminde diş tedavisi yapılabilir mi?

Hamilelik dönemi 3 trimester’a ( üç aylık dönemler) ayrılır. İkinci trimester (yani 4.-6. aylık dönem) diş tedavisi için uygundur. Diğer dönemlerde yapılması gereken acil müdahaleler için mutlaka kadın-doğum doktorundan konsültasyon istenir. Hamilelik döneminde hormonel değişiklikler bağlı olarak dişetlerinde şişme ve kanamalar (hamilelik gingivitisi) olabilir. Bu yüzden hamilelik döneminde ağız hijyenine özellikle dikkat etmek gerekir.

Estetik açıdan zirkonyum dişlerin avantajları nelerdir?

Doğal dişlerin görüntüsü ışık geçirgenliği özelliği yardımıyla tam olarak yakalanır. Işığı tamamen geçirme özelliği sağlıklı dişlere aittir.Alt yapılarını metallerin oluşturduğu klasik porselen kaplamalar dişlerde opak bir görüntü oluştururlar. Bu durum dişlerin yapay ve cansız görünmesine neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçilmesini sağlayan malzeme ise zirkonyumdur.

Detaylar için

Kanal tedavisi nedir?

Dişlerde oluşan kırıklar ve çatlaklar, yanlış tedavi süreçleri, dişte meydana gelen çürükler, yanlış restorasyonlar neticesinde dişte bulunan sinirler ve damarların canlılığını kaybetmesi sonucu; dişin kanallarındaki enfekte sinirlerin temizlenmesi, dezenfektesi ve kanal dolgu maddeleriyle doldurulmasıdır.

Detaylar için

Çürük oluşumunu nasıl önleyebilirim?

Florlu bir diş macunu ile dişler fırçalanmalıdır.Dişlerinizin ara yüzleri için diş ipi veya diğer ara yüz araçlarından faydalanınız.Dengeli beslenmeye dikkat edilmeli ve abur cubur yiyeceklere bir sınır konulmalıdır.Dişlerinizi çürüğe karşı daha dayanıklı hale getiren uygulamalardan “florlama” ve “fissür örtücüler” hakkında diş hekiminize danışınız.Profesyonel diş temizliği ve ağız muayeneniz için düzenli olarak diş hekiminizi ziyaret etmelisiniz.

Dişeti hastalığı nasıl önlenir?

Periodontal hastalığın önlenmesinde en önemli görev kişinin kendisine düşmektedir. Dişleri sağlıklı bir durumda sürdürmek için, günlük ağız bakımı işlemleri ile (diş fırçalama ve diş ipliği kullanma) bakteriyel diş plağının uzaklaştırılması gerekmektedir. Dişhekimine düzenli aralıklarla gidilmesi de aynı derecede önemlidir. Günlük ağız bakımı işlemleri diştaşı oluşumunu en az düzeye indirebilir, ancak tamamen önleyemeyebilir. Diş fırçası, diş ipliği veya diğer temizlik araçları ile ulaşılamayan bölgelerin bir diş hekimi tarafından değerlendirilmesi mevcut diş plağı ve/veya diştaşının uzaklaştırılması açısından gereklidir.

Detaylar için

Dişeti hastalığının belirtileri nelerdir?

Dişeti hastalığının pek çok bulgusu vardır; Diş fırçalama sırasında kanayan dişetleri Kırmızı, şiş ve hassas dişetleri Dişlerden kolaylıkla ayrılabilen, uzaklaşan dişetleri Dişler ve dişetleri arasında iltihabi akıntı Sallanan veya giderek birbirinden uzaklaşan dişler (dişler arasında aralıkların oluşması veya mevcut aralıkların artması) Isırma sırasında alt ve üst dişler arasındaki ilişkilerin değişmesi Bölümlü protez uyumundaki değişiklik, bozulma. Sürekli kötü ağız kokusu.

Bununla beraber, periodontal hastalık hiç bir bulgu vermeden de ileri safhalara ulaşabilir. Bu nedenle düzenli aralıklarla dişhekimine gitmek son derece önemlidir.

Detaylar için

Ağız kokusunu nasıl giderebilirim?

Ağız kokusunun nedeni % 90 diş, dişeti ve ağız kaynaklıdır. Diğer nedenleri sindirim, solunum sistemleri  bademcik iltihabı,farenjit , geniz akıntısı ve sistemik hastalıklardır (diabet vs.). Ağız kokusu için çiğneme sonrası yemek artıklarının sıkışıp kalacağı ve fermentasyona uğrayıp kokuya dönüşecek alanlara gereksinim vardır. Çürük veya kırık dişler, dişlerin etrafında cep oluşturmuş hastalıklı dişetleri ağız kokusu için primer nedenlerdir. Dişetinde iltihaba neden olacak düzensiz kenar uyumlu dolgular, dişeti ilişkisi bozuk hijyenik olmayan sabit veya hareketli protezler de ağız kokusuna neden olacak faktörlerdir. Tüm bunların yanında hastaların hijyen alışkanlıklarını da göz ardı etmemek gerekmektedir. Ağız kokusu ancak  ilgili doktorun dişhekimi veya k.b.b uzmanın  bir tedavi planlamasından sonra ortadan kalkabilir.

Ağız kokusuna neden olacak bir hastalığınız yoksa, özellikle sabahları oluşan ağız kokusu, dişlerin fırçalanması ve diş ipi kullanılması ile ortadan kalkar. Ağız hijyeni ve bakımı sağlamanıza rağmen ağız kokunuz devam ediyorsa, diş hekiminize gitmenizi tavsiye ederiz.

Diş çekimi sonrası ne yapılmalı, bir diş eksikliği önemli midir?

Diş çekimi sonrasında mutlaka o bölgede çekilen dişin görevini üstlenecek sabit bir köprü protezi veya implant destekli bir protez mutlaka planlanmalıdır. Bir diş eksikliği hastaya başlangıç yıllarında olmasa dahi uzun dönemde çok yüklü bir biyolojik fatura çıkartır. Bu diş eksikliğine bağlı çenelerin birbirleriyle kapanış problemi, hijyen zorluğuna bağlı arayüz çürükleri ve ileri dişeti ve kemik kayıpları hastanın yaşayacağı sorunlardan sadece birkaçıdır.

Diş Hekimi ve Diş Tedavisi Korkum Var? Ne Yapmalıyım?

Diş Hekimi Korkusu

1. Kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz, samimi, tecrübeli ve ilgili bir diş hekimi seçmelisiniz.
2. Tedavi başlamadan önce, diş hekiminize korkularınızdan bahsediniz. Korkularınız nedenlerini belirtirseniz, diş hekiminiz bunun üstesinden gelmeniz için size yardımcı olacaktır.
3. Tedaviye başlamadan, diş hekiminizden tedavinin aşamalarını anlatmasını isteyiniz.
4. Tedavi esnasında herhangi bir nedenle işleme ara vermek isterseniz, bunu tedavi başlamadan diş hekiminizle aranızda bir işaret ile (mesela, elinizi kaldırma) belirleyebilirsiniz.
5. Tedavilere basit bir işlemle başlanabilir, tek seferde tüm işlemleri yaptırmak zorunda değilsiniz. Zaten hastalarımızın hemen hepsi ilk işlemden sonra korkularını yenmektedirler.
6. Tedaviye başlamadan önce kliniği gezmek, diş hekimi ve çalışanlarla sohbet etmek sizi rahatlatabilir.
7. Randevularınızı sabah saatlerine almayı tercih edin. Sabah saatleri, günün stres ve yoğunluğunun en az olduğu zaman dilimidir, sizin olumlu düşünmenizi ve rahat olmanızı sağlayacaktır.
8. Diş hekimine 6 ayda bir gidiniz. Böylece hem büyük işlemlerden kaçınabilir, hem de ortama daha rahat alışabilirsiniz. Alıştığınız ortamda da, korkuların olmaz ya da çok azalır.
9. Mevcut korkuların önemli bir kısmı eski teknolojiler ve uygulamalarla ilgilidir. Şu anda diş hekimliği teknolojileri ve tedavi yöntemleri oldukça gelişmiştir. Sizin rahat ve konforunuzu sağlayacak özelliklere sahiptir.
10. Diş hekimi korkusunun önemli bir kısmı iğneyle ilgilidir. Modern kliniklerde, diş iğnesinin acısını çok azaltan yöntemler kullanılmaktadır.
 ——
copyright © 2019
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Web sayfasını sosyal medyada lütfen paylaş.
tr Türkçe
X