×

Ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi amacıyla genel bir ağız ve diş muayenesi (check up) yapılır.  Gerekirse röntgen film çekilir. Muayene sonrası, ağız ve dişle ilgili problemler ve tedaviler belirlenir.

Kliniğimizde implant, zirkonyum diş, hareketli protezler, sabit protezler, porselen diş, kanal tedavisi, diş beyazlatma, diş dolgusu, diş eti tedavisi, diş taşı temizliği, şeffaf plaklarla ortodonti, vb tedavileri yapılmaktadır.

Diş tedavisi ve diş muayenesi randevusu için telefon numaralarımız: 0 505 402 41 41 – 0 262 641 94 62

Detaylı bilgi ve anında mesaj için facebook’tan (messenger) bağlantı kurabilirsiniz.

Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/DisHekimiKlinigi

ÇÜRÜKLERİN OLUŞTURDUĞU RİSKLER?

Sadece bir çürük diş bile, mide hastalıklarına, böbrek ve karaciğer hastalıklarına, kalp-damar hastalıklarına, hatta kansere bile neden olabilir. 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolü gerekmektedir.

Türkiye’de 10 bin kişi üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, çalışmaya katılanların yüzde 82’sinde diş çürüğü tespit edilirken, yüzde 71’inde diş eti problemi bulundu. Çalışmaya katılan 10 bin kişinin yüzde 77’sinde diş plağı, yüzde 65’inde tartar, yüzde 58’inde diş lekesi ve yüzde 77’sinde çeşitli nedenlere bağlı ağız kokusu tespit edildi.

TDB (Türk DişHekimleri Birliği)’nin verilerine göre, ülkemizdeki nüfusun yüzde 10’u hiç, yüzde 43’ü ise bir yıldan beri diş hekimine gitmiyor. Gelişmiş ülkelerde ise bir kişi yılda 2 kez diş hekimine gidiyor. Fakat uzmanlar tarafından herhangi bir problem yoksa bile en az 6 ayda bir diş hekimine gidilmesi tavsiye edilmektedir. Yani sağlık için düzenli diş muayenesi ve kontrolü yapılmalıdır.

DİŞ MUAYENESİ VE TEDAVİSİNDE GEÇ KALINMASININ OLUŞTURDUĞU RİSKLER

Diş muayenesi ve tedavisinde geç kalınmamalıdır. Diş tedavisinde geç kalınması yapılan tedavinin hem daha zor hem de daha masraflı olmasına neden olur. Ayrıca önemli diş kayıpları oluşabilir.

Bundan dolayı diş hekiminden ve tedavisinden korkulmamalı, geç kalmaktan korkmalıdır.

Diş tedavisinde geç kalınması yapılan tedavinin hem daha zor hem de daha masraflı olmasına neden olur.
Diş tedavisine başlanma zamanı ve masraf ilişkisi

Kliniğimiz Gebze’de

Kliniğimiz, Kocaeli’nin Gebze İlçesindedir. Darıca, Dilovası ve Bayramoğlu’na yakındır.

DİŞ HEKİMİ ZİYARETLERİ HANGİ SIKLIKTA OLMALI?

Ağız ve diş sağlığınızda herhangi bir problem yoksa, kontrol amaçlı 6 ayda bir diş hekimine gitmenizi tavsiye ederiz. Ağız ve dişlerinizde tedavi gerektiren bir durum varsa (ağrı, çürük, kırık kaplamanın onarımı, vb) gecikmeden diş hekiminden randevu almanızı tavsiye ederiz.

RANDEVU AL >>

Referanslar

Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

copyright © 2020

tr Türkçe
X