×
Diş temizleme ve beyazlatma

Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişlerin rengini kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan işleme diş beyazlatma (bleaching) denir.

Diş beyazlatma, estetik amaçla yapılır. Dişler üzerine sürülen beyazlatıcı maddenin üzerine, beyazlatmayı hızlandıran bir ışın uygulanır. Bir seans 40-50 dakika sürebilir. Renk tonu istenilen seviyede değilse, 10-15 gün arayla birkaç seans daha uygulanabilir.

Beyazlatma işlemi iki farklı yöntemle uygulanabilir;

Klinikte Diş Beyazlatma (Ofis Tipi Beyazlatma: Office Bleaching):

Diş hekimi tarafından diş kliniğinde uygulanır. Dişetleri, beyazlatma jelinden zarar görmemesi için koruyucu bir malzeme ile örtülür.

Dişlerin ön yüzlerine ağartıcı jel uygulanır ve işlemi hızlandırmak için özel ışık uygulanır. Kullanılan jelin içeriğinde etken madde yoğun olduğu için, ev tipi beyazlatmaya  (home bleaching) göre daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Klinik ortamında hekim tarafından uygulanır. Dişetleri, beyazlatma jelinden zarar görmemesi için koruyucu bir malzeme ile örtülür.

Diş beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching):

Evde uygulanabilecek beyazlatma yöntemidir. Uyku öncesi dişler fırçalanarak temizlenir ve diş hekimi tarafından hazırlanan uygulama plağına jel yerleştirilerek plak ağza takılır. Beyazlatma gece boyu sürer.

Home bleaching yönteminde, kullanılan jel içerisinde beyazlatma ajanı konsantrasyonu daha düşük olduğu için “office bleaching” yöntemi daha başarılı sonuç vermektedir.

Home bleaching yöntemi daha çok office bleaching işlemini takiben tedaviyi pekiştirme amacıyla uygulanmaktadır.

Diş beyazlatma fiyatı (ücreti) nedir?

Diş beyazlatma fiyatı, uygulanacak yönteme ve ağızda uygulanacak yere göre değişmektedir. Kliniğimizde yapılan muayeneden sonra, daha ayrıntılı bilgi verebiliriz. Muayeneden sonra, ağız ve dişlerinizle ilgili diğer problemler ve tedavileri hakkında da ayrıntılı bilgi verebiliriz.

Kliniğimiz Gebze’de

Kliniğimiz, Kocaeli’nin Gebze İlçesindedir. Darıca, Dilovası, Bayramoğlu ve Tuzla’ya yakındır.


Aşağıdaki videomuzda,  klinikte diş beyazlatmanın (ofis tipi) nasıl yapıldığı ve aşamaları gösterilmiştir.

Aşağıdaki videomuzda,  klinikte diş beyazlatma (ofis tipi) kısaca gösterilmiştir.

Aşağıdaki videomuzda ise,  ev tipi diş beyazlatma kısaca gösterilmiştir.

Referanslar

Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

copyright © 2020

tr Türkçe
X